[ČTI] Jak nahlásit chyku + ŘEŠENÍ UKÁZKOVÝCH PROBLÉMŮ.

Monty70Monty70
Moderátor fóra

Jak nahlásit chybu + ŘEŠENÍ UKÁZKOVÝCH PROBLÉMŮ.


Do této kategorie vkládejte chybky a bugy, prostě nepříjemnosti, které jste objevili na Hráčských serverech.

Tato sekce NESLOUŽÍ k veřejné diskuzi. Slouží výhradně ke komunikaci Majitelů HS a správci HS. Veškerá jiná komunikace je považována za SPAM a tak s ní bude zacházeno.

První krok v případě chyby - Restartuj server. Hráčské servery obsahují samoopravovací systém, který při startu server kontroluje a snaží se napravit chyby.

Jak má vypadat diskuse s problémem:
  • Jméno zakládané diskuze volte tak, aby co nejpřesněji vystihovalo daný problém. 
  • Do diskuse vždy vložte nick majitele HS, kterého se problém týká.
  • Jeden problém - jedena diskuse. Nedávejte do jednoho topicu více problémů.
  • Před založením nové diskuze si projdi sekci, zda již někdo podobný problém nevyřešil!
  • Vždy prosím popište co nejpodrobněji váš problém nebo nalezený bug, server, na kterém jste chybku našli, za jakých podmínek se chybka nebo bug vyskytují atd.
  • Čím podrobněji a srozumitelněji problém popíšete, tím dříve se dočkáte jeho nápravy.
  • Špatně pojmenované nebo nesmyslně popsané problémy budeme nekompromisně mazat.

Nejčastější dotazy:

------------------------------------------------------

Nepište sem problémy s adminy a majiteli HS:

Nepište sem problémy s adminy a majiteli HS, nebo že máte na HS ban. Pokud vám nevyhovuje admin tým nebo majitel serveru, tak si vyberte k hraní jiný HS. Za adminy na HS odpovídá majitel daného HS. Admini GameTeamu nemají na HS pravomoce, a proto vám nemohou pomoci!
------------------------------------------------------

Ověření totožnosti

Je vyžadováno ve chvíli, kdy majitel HS žádá o nějaký zásadní zásah do HS, jako je smazání serveru, nahrání zálohy a podobně.
Postup:
# Na svém HS vytvoř residenci s názvem OVERENI TOTOZNOSTI
# V residenci polož cedulku s textem OVERENI TOTOZNOSTI PRO MONTYHO70. 
# Vytvoř warp, který povede k vytvořené cedulce a napiš jeho název zde na foru v odpovědi na žádost o ověření totožnosti.
------------------------------------------------------

Nelze odbanovat hráče:   Kratke.cz/ForumHS 

Hráčské servery jsou otevřeny i pro hráče s neoriginálkami, což přináší své výhody, ale přináší i nevýhody, jako je jsou chyby při odbanovávání.
Jde o to, že server s vypnutým online-modem generuje hráčům UUID podle nicku (se zapnutým online modem si bere UUID z databáze Mojangu) a při změně velikosti písmen v nicku vygeneruje server hráči nové UUID a problém je na světě. Hráče pak nelze odbanovat.
Další chyba nastává ve chvíli, kdy zabanujete hráče například s niskem TOMAS123 a při odbanování píšete /HSUnBan Tomas123. 
TOMAS123 a Tomas123 mají jiná UUID, nelze je tedy odbanovat a opět je problém na světě
Toto lze vyřešit tím, že nebudete hráče banovat permanentně a bez rozmyslu, ale budete místo /HSBan používat /HSTempBan <Nick> <čas> <důvod>, který hráče zabanuje pouze na určitý čas.
Vzhledem k tomu, že se množí žádosti o odbanování hráče, kterého nelze z výše uvedených důvodů odbanovat, (opakuji, že to není chyba serveru, ale systému UUID) a zabírá mi to neúměrně mnoho času, jsem nucen tyto žádosti od nyní zamítat.
------------------------------------------------------

Probouzení serveru trvá déle než obvykle:

Pokud máš na serveru něco, co zapříčiní, že server startuje déle než odpočítávaných 15 vteřin, tak se tě systém pokusí portnout na server ještě před jeho úplným spuštěním a celý pokus skončí zmiňovanou hláškou. Stačí ale počkat pár vteřin, prostě dát serveru čas na úplné nastartování a připojit se tam přes KOMPAS - HRÁČSKÉ SERVERY - VYHLEDAT. Nečekej ale více než 2 minuty, to se server bez majitele (tedy pokud nemáš NON-STOP) vypne a celý proces by se opakoval.
------------------------------------------------------

U serveru vidím 0/0 a nelze se na něj připojit

tato situace může mít 2 důvody a dvě rozdílná řešení:

° K této situaci může dojít při chybném vypínání serveru. Server se vinou například chyby v mapě zcela neukončí a tím pádem nemůže dojít ke kompletnímu restartu. Server tedy stále běží, ale je ve stavu, kdy se na něj nedá připojit. Tuto situaci lze vyřešit POUZE napsáním požadavku na restart serveru (žádná data ani mapu neztratíte)
 
° K této situaci může dojít hned po startu serveru a příčina bývá chybná synchronizace mezi menu HS na Lobby a systémem obsluhujícím Hráčské servery. Ve většině případů stačí počkat 20 vteřin, nebo příkazem /Lobby přejít na jiný Lobby server a zkusit se připojit odtud. Další možnost je v menu HS kliknout na "vyhledat", najít si svůj server a připojit se na HS z tohoto menu. Připojení by pak mělo proběhnout i v případě, že systém hlásí 0/0 slotů. Synchronizace se sama po několika minutách resetuje a problém se tedy sám opraví

------------------------------------------------------

Nejde /sethome:

/sethome bylo zakázané kvůli replice a dalším minihrám. Home si uložíte položením postele a následným lehnutím do ní.
------------------------------------------------------

Residence prodloužení:

Vše je popsáno v HSMenu! Residenci máš po vytvoření pronajatou na 14 dní. Pronájem prodloužíš příkazem /res lease renew
------------------------------------------------------

Residence bez časového omezení:

Vše je popsáno v HSMenu! /resadmin lease set [residence] [#days/infinite] – Nastaví residenci k pronájmu na # dnů a nebo napořád.
------------------------------------------------------

Proč nejdou Command Bloky?

Vše je popsáno v HSMenu! Jsem přesvědčen, že by povolení command bloků znamenalo smrt 99% hráčských serverů (majitele by si ho přes command bloky sami zabili) a ve finále by nefunkčnost svedli na GameTeam, Pokud toužíš po command blocích, nezbude ti, než:

# Přejít na HS Extreme - Info najdes na Lobby v /Obchod, nebo zde.
#Jít na www.MultiMine.cz a pronajmout si tam server 

------------------------------------------------------

Byl oznámen update ale na HS ho nemám, co s tím?

Pokud ti nefunguje update, který byl oznámen, zkus si restartovat HS pomocí příkazu /vypnout a poté zapnout na Lobby v /hs. Pokud problém stále přetrvává, založ si prosím diskuzi.
Tato diskuze je zavřená.