Oživení a zlepšení planetcraftu

Jak jistě všichni víte, aktivita na planetcraftu klesá a nikdo se o něj nestará.
Podle mě je to škoda, poněvadž planetcraft je dobrá a zábavná minihra.

Problémy a chyby planetcraftu:
1. Jak si vytvořit planety? 
- na spawnu se to nepíše, nedávno mě kontaktoval začátečník a ptal se, co se dělá na planetcraftu. Na spawnu tyhle informace trochu chybí. Informace nejsou na spawnu, ale u shopu.
2. Aktivita - aktivita je tu nízká, ale i trhy jsou už docela zanedbané. Stará soutěž na den dětí se úplně zrušila, výherci nedostali do teď odměnu!!!
3. Příkazy - na skyblocku je spoustu dobrých příkazů (/hlasovani /pocasi atd.), které zlepšují hru, ale na planetcraftu to chybí. 
4. Eventzóna - nepamatuji, že by tu někdy v blízké době byl nějaký event, je to tam úplně mrtvé!

Myslím, že problémů je tu více! Víte o nějakém? Napište ho pod tuto diskuzi!

Prosím o vyjádření A-teamu!
«13

Komentáře

• Zítra budu s Montym, napište mi sem všechno co vám vadí nebo by jste chtěli změnit...  :)
  • Neboj se,všechni bude, snažíme se oč to jde
  • Rius_Rius_
    Moderátor
    upraveno 28. December 2017
    Zdravím @MajnerPro ; Ráda bych Tě vyvedla z hned 2 omylů.
    • Na spawnu tento příkaz je, též se vše vyskytuje v /help

•  Pokud jde o soutěž na den dětí, docela mě mrzí, co tu uvádíš. Nad touto soutěží jsme s connorem strávili mnoho času a odměny poctivě rozdělovali. Na základě jediné diskuze, kterou si zde nalezl, není zrovna ideální soudit. Vytahuješ tu půl roku starou záležitost, kterou již není možné dohledat prostřednictvím logů. Předpokládejme tedy, že hráči byla odměna udělena do inventáře, nebo mu byla odcizena z planetek.

Příště si ověř informace, než dle nich budeš soudit ;) Více je již nutné se obrátit na connora (či Bodlika), kteří server mají nastarosti. 

Pěkný den :)

• @Rius_ na Halloweensky spawn nebyl nikdo schopný tam ty cedulky přidat  ;) 
  • Jn jeden čas to tam vůbec nebylo
  • Momentálně mám jako prioritu určený jiný projekt na GT, který ještě není veřejný, očekávám, že do měsíce bych mohl mít první verzi minihry a mohl bych trochu zvolnit a tudíž se i věnovat PlanetCraftu, musíte tedy ještě chvíli počkat  ;) 
  • @Flayovec Ahoj, díky, že alespoň někdo se tomu trochu věnuje a chápu, že máš mnoho práce a už se těším na novou minihru.
  • @MajnerPro díky za podporu, vážím si toho  :)
  • Já rád hrál PlanetCraft dokud se totálně nezničil..
    Takže souhlasím ;) 
    PlanetCraft chce nakoupnout ! Ne jak skyblock.. Více !!
  • Pochopte že Planetcraft im toľko nevynáša ako skyblock takže sa budú viacej venovať skyblocku. Aj keď podľa mňa je skyblock horší než Planetcraft. Je tu viacej možností jak sa zabaviť.
  • @DejviS7 nedáváme prioritu serverům podle toho, který více vydělává  ;)
  • Ahaaa tak každý to má inak
  • @DejviS7 takový parkour třeba vůbec nevydělává, tam nelze nic koupit  :D
  • Preto sa oň aj tak starajú ? :D
  • V poslední době dávám v chatu otázky ohledně GT a PLC  a nabízím za první správnou odpověď 10K - 20K money. Stojí to sice money, ale PLC potřebuje nakopnout. Děkuji Flayovcovi za pomoc   ;)
  • Rius_Rius_
    Moderátor
    Nu ono nejde ani o to, ktery server je finance vyhodnejsi, ale spise o to, ze zvysit navstevnost serveru o 90% neni takova hracka a ze dne na den opravdu nerealne :smiley: 
    Aby se server dostal z upatku, nestaci jen prehrsle navrhu na zmeny, jsou potreba hlavni lide, kteri je budou provadet. Tim nejsou mysleny jen eventy a podobne akce, ale predevsim nove stavby (zavisi na builderech) a nove pluginy (zavisi na developerech). Oba tyto posty aktualne rozviji jine projekty a verte, ze prace maji az nad hlavu ;)
     Proto se nebojte, ze by se na Planet zapomnelo, spise nyni neni cas cleny smerovat tam. Nemame tu proste nekonecno lidskych poskoku bez volneho casu. To ale neznamena, ze svymi napady nemuzete dale prispivat.

Snad jsem to dosti ujasnila, preji pekny den :)
  • upraveno 25. January
    @Rius_ pokud všechno vyjde,  bude změna  :) Jen to chce ještě trochu času, jelikož jak ty určitě víš mám práci s něčím jiným  :smiley: Ale určité plány již zde jsou, jsem domluveny s některými lidmi a všechno to čeká na schválení :)

No a pokud se to neschváli, tak se stane to čeho se hráči PlanetCraftu obávají a to jeho zrušení, třeba ne hned, ale další rok už PlanetCraft nevydrží, ne v tomhle stavu... 
  • @Flayovec @Rius_ Pokud by se planetcraft zrušil, bylo by mi vráceny kredity, které jsem do něj investoval (spawnery, kity atd.)?? Děkuji
  • upraveno 26. January
    @MajnerPro s největší pravděpodobností nebyly  ;) Ovšem udělame vše co bude v našich silách, aby se PlanetCraft nezrušil :) 
  • @Flayovec mockrát ti děkuji
  • Mezitím, mi sem nebo do soukromých zpráv můžete psát vaše návrhy na vylepšení PlanetCraftu, připomínky a nedostatky  !

Ty co použijeme budou odměněny nějakou drobností  :)  
  • upraveno 26. January
    @Flayovec
    1. Nejvíce ze všeho na planetcraftu chybí soutěže a eventy! Když to srovnáme se skyblockem, tak tam jsou pravidelné stavitelské eventy, loterie, hráči často pořádají další eventy. Také je tam mnohem častěji aktivní A-team. 

2. Noví hráči? Na planercraft často přijdou noví hráči, kteří se najednou do chatu ptají: O čem je tenhle server? To je sice na spawnu a v /napoveda napsané, ale kdyby to bylo přímo před očima, když dáte /spawn, tak by to četlo 2x více lidí. Takto PLC přichází o nové hráče.

Mohla by být tato diskuze oznámena v této sekci? Děkuji
  • upraveno 26. January
    @MajnerPro díky za návrhy, přidal jsem je na svůj seznam, pokud tě ještě něco napadne, počet možných návrhu není nijak omezen  :)

//edit: @MajnerPro ;Zatím k tomu není duvod
  • Rius_Rius_
    Moderátor
    Klid, PLC se zatím neruší, proto nemusíte řešit, jaké by to mělo následky :) 

@Flayovec ; Tvé tvrzení nevyvracuji a plně souhlasím, že serveru můžeš pomoci, ale zatím netřeba vyvolávat paniku. ;) Díky ^^
  • @Rius_ Nevyvolávám paniku, jen říkám fakta  ;) Ale asi máš pravdu, že není potřeba se zbytečně obávat  :)
  • Ještě by třeba mohlo být za hraní na PLC skóre do sezony. To by hráči v období sezony ocenili.
  • @MajnerPro skore do sezony se získava na minihrách ne na serveru typu PlanetCraft, SkyBlock, Klasik atd.
  • 1) úprava ostrovů do starého vzhledu
    •dle mého by se měly ostrovy přetransponovat do starého vzhledu. Nyní se hráč připojí a má tak pěkné planetky, že už jen málo lidí postaví pěknější. Ten člověk se pak nemá jak rozvíjet, kdysi byly planety bez budov až na velkou se základní minecraft vesničkou a pak jsi teprve stavěl ty pěkné budovy a dělalo mu to radost.
    2) změna/zpřehlednění spawnu
    •jako další bod musím bezpodmínečně zmínit tuto věc, mnoho začínajících hráčů se po příchodu zeptá "co mám dělat" poté s několika hráči musíme tomuto hráči vysvětlit, co se zde má dělat, je to způsobeno nepřehledností spawnu. Když se podívám na SB, hned vidím, o co se jedná, kdežto na PLC se spawnu a vidím cedulku o významu příkazu deposit. Tento příkaz jsem nikdy nevyužil a to hraju na PLC opravdu dlouho( už jsem se o tom bavil s Bodlíkem a ten říkal, že se s Mateem poradí).
    3)warp tutorial
    •warp tutoriál je naprosto zbytečný pro začínající hráče, kterým by právě naopak měl pomoci. Opravdu využití AF a BB v začátcích žádný chudý hráč nevyužije. Lidé by se po příchodu na server měli dozvědět o systému ekonomiky a trade, jak vydělávat peníze.
    4)soutěže a eventy
    •rozhodně bych byl pro, aby AT pořádal více soutěží a eventů. Eventy: V minulosti se pořádaly eventy min. 4x týdně a nyní je bída o ty 4 za celý měsíc. Soutěže: Dále bych měl návrh na pořádání soutěží k významným akcím a svátkům např. Vánoce, Velikonoce,Den dětí a navíc třeba jako v minulosti sázky na sportovní akce jako MS v hokeji, aktuálně fotbal,olympiáda, biatlon atd.
    5) pořádání aukcí
    •toto je možná trochu revoluční nápad, ale možná se i ujme. Napadlo mě, že by se pořádaly aukce například o spawnery, častěji by se pořádaly aukce o stánky na trhu. Dále by se postavila budova s kójema, které by byly vykládány bednama s random itemama, určila by se stálá vyvolávací cena a zájemci by přihazovali, nemusela by být cena stanovena vzhledem (např. úhledně postavená kóje může mít i levný obsah), postavila by se tedy i aukční síň a někdo by určitě napsal plugin na aukce, ve kterém by lidé mohli na aukci přitahovat(pouze částku, kterou má), poté by pořádající pomocí /trade vyměnil za tuto cenu předmět X prodal. Byla by tedy možnost vytvořit vlastni aukci za nějaký poplatek.
    6) Trade
    •Mělo by se dát více vědět o užívání příkazu /trade , každodenně vidím, jak hráči tradují způsobem hoď-zaplatím, uživáním tohoto příkazu přitom AT předejde zbytečným nahlášením o okradení.
    7)Správa trhu, AT na PLC
    •Toto téma bylo dlouhou dobu tabu,bohužel se musím svěřit, že AT na PLC nefunguje. :( Před nějakou dobou jsem mnoho členů AT po poradě zastihl právě na PLC, bohužel connor, který je Admin pro PLC se tam objevil pouze na chvíli, to byl moment,kdy jsem ho viděl na PLC po dlouhé době. Trh je dlouhodobý problém: lidé dlouho čekají/čekali na vyřízení jejich žádostí.Proto by se měl někdo více věnovat PLC na forku -> a přímo i dražbám obchodů po době předplacení VIZ. 5.
    8)Forum
    •Něco jsem již naťukl v minulém bodu a tak to zde rozvedu. TRH= viz. Minulá diskuze. TRADE=věc, jako je na SB -prodal,koupím. AKTUALITY=Chtěl bych, aby AT informoval hráče o aktualitách, které budou na serveru např. Daržba kójí,dražba trhů atd.
    9)Zapojení hráčů do plánů serveru
    •K tomuto bodu toho moc nelze říci, snad jen to, že bych byl rád, že by s hráči, kteří by projevili iniciativu a měli by tendenci, aby server dlouhodobě stoupal, AT projednával, zda nemají nějaké návrhy na to, co lze zlepšit, nebo právě co udělat, aby server nebyl v krizi, která ho poslední rok,dva sužuje.Dále si myslím, ze by poté byl AT více oblíbený u hráčů a ti by potom nemuseli zbytečně vytvářet názorovky.
    10)Shop
    •Poslední věc, která mě nyní napadá je upravení shopu. Mělo by být jasné, jaké ceny za určité itemy jsou. Nyní jsou v shopu jen některé věci a mě připadá, že ty, které tam nejsou, se prodávají za příliš velké ceny. Poté by bylo velmi dobré určit ceny enchantů. V shopech na trhu jsou obchody s enchanty neustále vyprodány a to znamená, že ceny pohybující se kolem 15K,20K,30K jsou malé, proto by bylo dobré je stanovit.
    ____Koty
  • Návrhy zapsaný, děkujeme :)
Tato diskuze je zavřená.