Loot

Divím se, že ještě nikdo neměl sto chuť založit téma na tuhle problematiku tak budu hrdý na to, že budu první.

Jak všichni hráči Klasiku jistě víc, boss land obsahuje několik typů bossů od těch snadnějších, které je výborné pro nově-příchozí až pro ty dlouhodobější hráče, kteří se na ně už musí připravit, či samotní u nich nějakou dobu stráví, než je skolí. Se zabitím bosse přichází i šance, že padne nějaký ten předmět, který si buď může ponechat a sbírat s hrdostí, že ho dokázal zabít nebo prodat za nemalé peníze. Proto položím jednu otázku, která je důvodem zakládaní tehle diskuze a to:

Když po desítkách minut snažení, bojí a útrap konečně skolíte těžšího bosse, zaslouží si ho hráč, který ho sebere, mezitím co celou dobu postával vedle a ani ho neudeřil? Jsem si jistý, že každý čtenář a hráč Klasiku zná tyhle typy vyžírek.

Ale sfz, sebrat kořist ze skoleného bosse, i když si ho vůbec neudeřil není v rozporu s pravidly, tak se mi to zdá v pořádku. Že to není proti pravidlům je jedna věc(ještě k tomu, co lidi, kteří tam hrají dny a seberou možnost se nově-příchozím naučit, jak to tam chodí, to je další věc), ale sebrat kořist, když si jí vůbec nezasloužíte rozhodně v pořádku není. To je stejné jako by jste hodiny vymýšlení a usilovné práce dělali na školním projektu a těsně před prezentací vám ho nějaký vandrák co si nepřipravil vůbec nic vám ho sebere a odprezentuje.

To ti někdo sebral loot z nejtěžších bossů a hned z toho bulíš?. Upřímně, někdy je to i k pláči i k vzteku. Nemluvě o tom, že nejsem jediný, které trýzní tahle problematika. Můžu tu vypsal seznam hráčů, kteří doslova zabíjejí bosse za vyžírky a nic z toho nemají.

A proč by to mělo zajímat někoho z vyšších míst?. Odpovím číslem. 8. Tolik hráčů, jen za měsích už kvůli takovým vyžírkám, opustilo server nadobro(a to nemyslím jen Klasik). A žádní dětský pacholci. Dobří hráči. Zbytečná ztráta. A to nemluvím o jejich doporučení, kolik dalších hráčů mohli oni přivést.

A jak bys to chtěl řešit? Už na klasiku několik hráčů vypisuje zajímavé nápady řešení. Ba i když jsou nemožné. Ale upřímné, každý hráč by uvítal jakékoliv řešení(1. na bosse bude moct jít ten, kdo ho první udeří, 2. kdo se první na něj portne, 3. dát kořist hráči, co udělil bossovi nejvíc poškození, 4. nechat boss itemy tomu kdo ho sebral, plus přidat na účty zúčasněným nějaké ty peníze, cokoliv...).

Na závěr jsem zvědav, kdo mě jen zkritizuje. Uvidíme, kdo je jaká osobnost :smiley: (Kdo souhlasí -> :cookie: ) (PS, snad jsem na nic nezapomněl. Když něco přidám, zvýrazním to červenou barvou)

Komentáře

• Upřímně, včera asi v 10:00 se spawnul Drobcek, HODINU jsem zo zabíjel, abych zjistil, že nepadne ani ty věci na 100%. Takže souhlas. + Ty vyžírky, to je něco tak strašného, zabiješ sám bosse, přijde někdo, a vezme drop.

• Bylo kolem 20:00 spawnul se drobcek šla jsem na něj úplně sama hitovala jsem do něj se str II asi 15min a když jsem si už myslela že budu mít drop jen pro sebe přišel hráč "moplafon" a počkal si vedle mně a jakmile měl drobcek jednu čárku hodil si ho pryč a já neměla šanci drop chytit ve finále se mi hráč "moplafon" vysmál a vychluboval se Giant spade a helmou...
  • hele já už do bosslandu ani moc nechodím co ale vidím v chatu že moplafon vyžírá všechny bosse
  • sfz ten loot po třetí nebude rozdělován přes procenta hráčum s damagem už to tu bylo mockrát
    viz to co napsal dronex:

http://forum.gameteam.cz/discussion/5766/dropy-z-bossu
  • upraveno 5. February
  • Dále bych však podoktnul, že by šlo udělat jako pravidlo kdo nehituje a vyžírá = ban!

Avšak zde jsou tyto protiklady:

Hráči kteří by každého bosse nahrávali, by se pak vymlouvali že museli stíhat zabírat všechny hráče a proto nemohli hitovat - což znamená že to pravidlo je úplně k ničemu.

Pak by mě také zajímalo jak by oni posuzovali zda se dal hráč považovat za vyžírku či ne což je taky totálně na hlavu jako nápad že ban dostane až tentýž co má 5 puntíků nebo podobnou věc.

A za třetí tvůj nápad že by to někdo rozděloval mezi ty co opravdu hitovali, hele najděte mi hráče nebo hlavně člověka, kterej ve svým životě nemá nic jiného na práci než bejt na GT na Klasiku a čumět na bosse kdo hituje a pak to rozdělovat, pak taky najdi někoho nestranného kdo se nenechá strhnout mocí a nebude toho využívat.

Můj závěr tedy zní je, že se musíme smířit s tím že lidi jsou nepoctivý a my se s tím musíme smířit nebo přestat hrát. :(
  • @Sword444 že to říkáš zrovna ty :D Nic ve zlým c:
  • @MajkysCZE já už se za boss itemy nehoním... nemá smysl se rozčilovat kvůli tomu že ti to někdo vyžere, protože to nikdy nepřestane.
  • To ti odpověď trvala 12 dní?
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.