Zpřístupnění HS přes vlastní IP adresu? ZRUŠENO

Monty70Monty70
Moderátor fóra
Ahoj.

Jak by se vám líbila možnost mít k HS vlastní IP adresu:port a připojit se na něj na přímo?

Výhody:

• Majiteům HS to dá možnost si na IP svého HS nasměrovat doménu a jejich hráči by se pak přímo na HS připojovali třeba přes IP: TestovaciHS.GMTM.cz, jako to mám já.
  • Majitel si bude moci změnit MOTD a dát tak jasně najevo o co na serveru jde.
  • Majitel může používat Banner status serveru

• Rád bych připravil možnost aby si Majitel HS mohl uploadnout serverovou ikonu. Obrázek který je vlevo od názvu vašeho serveru v seznamu serverů ve hře. (server-icon.png  64x64 pixelů)  Ukázka: https://farm5.staticflickr.com/4780/39793342935_c2ee489db7_o.png
    Tato možnost již funguje a je to podle mě dost vymazlená funkce s uploaderem obrázků.  Do 2 dnů dám všem možnost si ji vyzkoušet

Nevýhody:

• Pokud se na HS připojíte na přímo, nemusí fungovat některé služby GameTeamu
  • Pokud se na HS připojíte na přímo, nelze se portovat na Lobby, ani na jiné GT servery přes portály. Nejste pod Bungee a tato možnost je tedy technicky nedostupná.

Co se ještě musí domyslet:

• Vzhledem k tomu, že ne všichni vědí jak nastavit DNS, tak uvažuji o možnosti, že by si majitel HS mohl koupit nastavení DNS pro subdoménu na gmtm.cz, HracskeServery.cz, nebo kratke.cz (popřípadě navrhněte doménu kterou by jsme na toto využili) a ta by mu byla nasměrována na jeho HS a na jeho, webové stránky (webové stránky si musí majitel HS někde vytvořit sám) Takže IP pro připojení jak na mc server tak na web by pak vypadala například MagicalCube.gmtm.cz (/HS Skuzy),  WaweCraft.Kratke.cz (/HS ElikDaBest) a tak dále ...
  • Tady budou vaše návrhy...

Chci vás tedy požádat o názor, otestování a návrhy na vylepšení.

Co bude v update:
  • HS bude mít vlastní IP adresu:port
  • Možnost se připojit na HS přímo
  • Majitel bude moci změnit MOTD svého HS
  • Voidová mapa pro Spawn 
  • Plugin na RandomTeleport ze spawnu někam do světa/přírody
No a to nejdůležitější nakonec. IP adresa testovacího serveru.

46.4.49.79:25723

nebo

TestovaciHS.GMTM.cz

• Přes Play.GameTeam Testovací HS najdete pod názvem TestovaciHS .  Rychlé připojení z Lobby /HS TestovaciHS (pozor na malá a velká písmena!)
  • Na HS se přihlašujete se stejným nickem a heslem jako na Play.GameTeam.cz
  • Pokud se někdo zaregistruje přes vaše HS je automaticky se stejným nickem a heslem zaregistrován i na Play.GameTeam.cz
«1

Komentáře

• Nápad to je rozhodně super! ;) <3
  • OMG! už se nemužu dočkat!
  • Určitě fajn nápad, těším až se to všechno zprovozní! :open_mouth: 

• upraveno 8. March
    OMG... A kdy se to spustí ? :D
  • vlasastavlasasta
    Retired
    upraveno 9. March
    Jo, zkusil jsem se připojit teď na ten server, po chvíli tam přišel nějaký amík a...

Server po chvíli spadnul...
    Jak je vidět v chatu, tak jsem tomu nevěřil, jako kdyby si dělal srandu...
    Jako docela se divím, že i bez creativu lze vytvořit crash itemy...
  • upraveno 9. March
    To bych miloval ovšem by se něco muselo udělat s banama za reklamu...   :|

//Nepiš "by se něco muselo udělat " a navrhni co. Jsi MAjitel sevreru tak nečekej, že to za tebe někdo vyřeší a aktivně se zúčastni řešení problému.
    A upřímně si nemyslím, že jsou reklamy takový problém. Na GT jme cca před měsícem vypnuli /ADS systém a žádný nárůst reklamy nepozorujeme.
    Monty70
  • upraveno 9. March
    A ta ikona co je v menu "Hracske Servery" se taky může změnit, nebo to bude stejné?

//
    A četl jsi co píšu v prvním příspěvku??
    Rád bych připravil možnost aby si Majitel HS mohl uploadnout serverovou ikonu. Obrázek který je vlevo od názvu vašeho serveru v seznamu serverů ve hře. (server-icon.png  64x64 pixelů)  Ukázka: https://farm5.staticflickr.com/4780/39793342935_c2ee489db7_o.png
    Monty70
  • upraveno 9. March
    Zdravím, vypadá to zajímavě, ale pár otázek. Nevím, jestli jsem to pochopil dobře. Půjde se stále připojit přímo z GT? A jak to bude s prodlužováním, nonstop, pluginy a sloty? Jako doteď? Nebo jak? Děkuji a omlouvám se, pokud jsem to přehlédl..

//
    Vše zůstane jako doteď a přibude možnost se připojit na přímo.
    Monty70
  • Ahoj,
    navrhoval by som doménu HracskeServery.cz pretože na ten web by sa mohli pridať návody, zoznam pluginov atď.. a nemuselo by to byť na GT webu a v hre na HSkách by bol všade odkaz na tento web.

-Peyo
  • upraveno 14. March
    Ahoj, je to dobrej nápad. Jenom je problém že tam nefunguje blokace příkazů, takže tam jde //calc přes kterej jde crashnout server.

//
    Opraveno.
    Monty70
  • Dokonalý nápad!
  • Napadlo mě že by majitel mohl nahrát svojí mapu  :)
  • Monty70Monty70
    Moderátor fóra
    Ahoj.
    @orelvazoun 

Jak? Majitel nemá přístup k FTP.

• @Monty70 Jak jsem tu četl koment @Peyotillo Tak na tě stránce třeba. Ovšem kdyby se zrealizovala...

• Monty70Monty70
    Moderátor fóra
    Ahoj.

@orelvaroun
    Zkusíme něco vymyslet.
  • @Monty70 A jen malý dotaz. Kdy bude tato funkce  Vlastní IP   zrealizovaná? Alespoň přibližně (př. Do Konce června apod.)
  • Monty70Monty70
    Moderátor fóra
    Ahoj. Já fakt nevím. Mám tady toho tolik..

• upraveno 11. April
    @Monty70 A kdy dostanem na otestování to uploadování obrázků? :smiley: 
    Už to je víc jak 2 dny ne?

Tato možnost již funguje a je to podle mě dost vymazlená funkce s uploaderem obrázků.  Do 2 dnů dám všem možnost si ji vyzkoušet
  • Ahoj,
    @CyborgManCZ_ myslím že by si mal pochopiť že doteraz mal asi GT prácu s TrustLevelom nie? Tak sa dokončí pravdepodobne čoskoro, stačí vydržať.

-Peyo
  • Monty70Monty70
    Moderátor fóra
    @CyborgManCZ_ 
    Rozhodl jsem se do stejného systému přidat možnost uploadu na HS vlastní mapy, takže se to celé protáhne.
  • Monty70 Je super že přidáte to na ty mapy na to se těším nejvíc
  • Monty70, a jak se má udělat ten server? Skusím to: Založit hs a potom si "nevím" :tired_face: 
  • Monty70Monty70
    Moderátor fóra
    Ahoj.

@YouIsMySelf2 
    Nerozumím řeči tvého kmene.

• Ahoj, 
    @Monty70 ;
    Preklad:
    Monty70, jak mám udělat ten server (pravdebodobne s tou IP adresou)? Skusím to. Založím HS a potom nevím co dál.
    Keď som to zle preložil tak prepáč.

@YoulsMySelf2
    Táto funkcia je ešte v príprave, HS s vlastnou IP adresou za ZATIAĽ ešte založiť nedá.

-Peyo
  • Monty70, Myslím, že jak se udělá ten HS, jak přesto dát vlastní IP ?
  • upraveno 12. May
    ako hovorí Peyotillo

Táto funkcia je ešte v príprave, HS s vlastnou IP adresou za ZATIAĽ ešte založiť nedá.
    Preto sa tam ešte vlastná IP dať nedá! V prípade, že to pôjde bude všetko oznámené.
  • Ahoj jak vidím tak by to bylo k ničemu protože pokud někdo nemůže posílat kredity nebo zjistit trust
    podle mě docela blbost ale bylo by dobré být na GT a byly by tam furt ty villigery  a šlo by jse připojit i přes ip jestli to tak pude děkuji Tomtom2211
  • Monty70Monty70
    Moderátor fóra
    Ahoj
    @tomtom2211 
    Můžeš mě obšťastnit  a vysvětlit mi co vlastně komentuješ?

"
     jak vidím tak by to bylo k ničemu " Absolutně netuším k čemu to patří.
  • Nápad rozhodně super, ale zase by se našlo hodně bugů. :/
  • A to by bylo jen přes vlastní ip a nebo by to šlo i přes menu hs na lobby GT?
Tato diskuze je zavřená.